RODO
Informacje na temat ochrony danych osobowych - pokaż więcej
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych - pokaż więcej


OGŁOSZENIA


Od początku 2023 r. funkcjonuje nowa strona naszego stowarzyszenia.

Można na nią wejść klikając w poniższy link:

Pan Burmistrz Jacek Kosmala serdecznie zaprasza słuchaczy NUTW na konferencję pod tytułem "Odporność psychiczna kobiet", która odbędzie się 31 marca o godz. 18.00 w sali konferencyjnej w ratuszu.

Serdecznie zapraszamy - Zarząd NUTW29.03.2023 r. Walne Zebranie Członków NUTW

Zarząd NUTW „Młodzi Duchem” informuje, że w dniu 29 marca o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Rady Miejskiej w ratuszu (I piętro), odbędzie się Zwyczajne Sprawozdawcze Walne Zebranie Członków.
Drugi termin Walnego Zebrania (w przypadku braku kworum) ustala się na godz. 16.15 tego samego dnia.

Porządek zebrania:
1. Otwarcie Walnego Zebrania.
2. Wybór sekretarza i przewodniczącego Walnego Zebrania Członków.
3. Wybór komisji mandatowej.
4. Stwierdzenie prawomocności obrad.
5. Zatwierdzenie porządku Walnego Zebrania Członków.
6. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków.
7. Sprawozdanie Zarządu z działalności za okres od 01.01 2022r. do 31.12.2022r. oraz bilansu i rachunku zysków i strat za 2022r.
8. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.
9. Dyskusja nad sprawozdaniami.
10. Podjęcie uchwał w sprawach:
a ) zatwierdzenie sprawozdania z działalności Zarządu za 2022r. i udzielenia absolutorium zarządowi,
b) zatwierdzenie bilansu i rachunku zysków i strat za 2022r,
c) zatwierdzenie sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej,
d) zatwierdzenie uzupełnienia składu zarządu o nową sekretarz i wykreślenia ze składu zarządu poprzedniej sekretarz,
e) zatwierdzenie zmian w statucie,
11. Wolne wnioski.
12. Sprawozdanie Komisji Uchwał i Wniosków.
13. Zakończenie obrad.
za Zarząd

Prezes – Maria Rapacka
16 marca o godz.11.30 w siedzibie NUTW w ratuszu odbędzie się pierwsze spotkanie grupy "Rękodzieło". Zapraszam chętnych.
Liderką i instruktorką jest Koleżanka Marylka Zwolińska.27 kwietnia 2023r organizowany jest wyjazd do teatru KWADRAT na spektakl
"Małżeństwo do poprawki"
Koszt wyjazdu wynosi 150 zł (bilet, przejazd, ubezpieczenie). Kontakt w tej sprawie: Elżbieta Góralska - 668 558 364 oraz Magda Rybak - 600 371 645Dnia 22 lutego odbędzie się zebranie słuchaczy NUTW połączone z wykładem "Fryderyk August II Mocny. Niemiec na tronie" . Historię jego 37 - letniego panowania przedstawi Pan Dariusz Lewkowicz.8 lutego 2023 r. o godz. 16:00 w siedzibie nidzickiego Uniwersytetu w ratuszu odbędzie się zebranie ogólne słuchaczy. Prelekcja na temat "Stan prawny nieruchomości - księga wieczysta".
Zapraszamy - Zarząd NUTWZabawa karnawałowa

NUTW "Młodzi Duchem" w dniu 14 lutego 2023r. organizuje zabawę karnawałową w restauracji BIAŁA. Zabawa rozpocznie się o godz. 15.30 i trwać będzie do 21.30. Koszt od 1 osoby wynosi 120 zł.
Zapisy i wpłaty na zabawę przyjmować będzie kol. Ela Góralska w każdą środę w biurze UTW w godz. 10.00 - 12.00.W środę 8 marca z okazji Dnia Kobiet zamierzamy zorganizować uroczysty obiad w restauracji BIAŁA dla wszystkich słuchaczy NUTW.
Wpłaty w wysokości 10 zł należy dokonać najpóźniej do dnia 15 lutego w biurze NUTW w ratuszu w każdą środę w godz. 10.00 - 12.00..29 stycznia 2023r. w sali rycerskiej w zamku odbędzie się licytacja przedmiotów na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zarząd NUTW zachęca do przynoszenia przedmiotów na tę licytację. Zbiórka przedmiotów w biurze NUTW w ratuszu w każdą środę w godz. 10.00-12.00.Spotkanie noworoczne

W dniu 18 stycznia o godz. 17.00 w świetlicy MOPS przy ul. Kolejowej odbędzie się spotkanie noworoczne słuchaczy NUTW. Zapraszamy wszystkich serdecznie. Zarząd NUTWpasseDance
Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszam gminy do współpracy przy bezpłatnych szkoleniach komputerowych dla ich Mieszkańców. Szkolenia są w 100% bezpłatne. Poszukuję chętne podmioty lub organizacje społeczne (MDK, KGW, UTW oraz wszelkie stowarzyszenia i fundacje, seniorów) z terenu gminy do pomocy przy organizacji i rekrutacji uczestników spełniających poniższe kryteria.

Wymagania dotyczące uczestników:
- wiek 25 - 49 lat z ograniczeniem wykształcenia do średniego z wykształceniem: podstawowy, zawodowym, średnim lub wyższym,
- wiek 50 lat i więcej bez górnej granicy wieku z wykształceniem: podstawowy, zawodowym, średnim lub wyższym,
- zachęcamy do udziału osoby: pracujące, bezrobotne, emerytów, rencistów,
- osoby zamieszkujące, pracujące lub uczące się na obszarze całego województwa warmińsko-mazurskiego,
- z udziału w projekcie wyłączone są osoby prowadzące własną działalność gospodarczą;

Co zapewniamy:
Dla uczestników zapewniamy: doświadczonego prowadzącego, podręcznik, długopis, notatnik, indywidualne stanowisko komputerowe, kawę, herbatę i miłą atmosferę.
Informacje organizacyjne:
Miejsce szkolenia: gmina. Wynajmujemy salę na szkolenie odpłatnie za pomoc w rekrutacji uczestników.
Terminy szkoleń: dostosowane do potrzeb grupy. Najczęściej poniedziałek-piątek lub weekendy w godz. 09.00 – 16.00 lub 16.00 – 20.00. Maksymalnie do 4-8 h dziennie. Łącznie 100 h zegarowych szkolenia.
Liczebność grup: 10-12 os.
W razie pytań lub uwag proszę o kontakt. Osoby chętne do udziału w takim szkoleniu proszone są o kontakt z zarządem NUTW lub zgłoszenie podczas spotkania noworocznego.zyczenia

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia
wypełnionych spokojem, miłością i rodzinnym ciepłem
oraz szczęśliwego Nowego Roku 2023 pełnego wiary i optymizmu
życzy Zarząd NUTW.
- 7 grudnia - środa godz. 17.00, spotkanie ogólne i wykład dr Agnieszki Górskiej - Rektor Olsztyńskiej Szkoły Wyższej, na temat samotności kobiet (w ratuszu w siedzibie NUTW).


- 22 listopada - wtorek godz. 16.00 - sala rycerska w zamku, spotkanie z zespołami artystycznymi na zakończenie projektów realizowanych z dofinansowania Gminy Nidzica i Nidzickiego Funduszu Lokalnego.Zapraszamy na sobotni spacer

W sobotę zapowiada się ładna pogoda. Dlatego o godz. 10.00 spod ratusza ruszamy na jesienny spacer. Z kijkami lub bez, jak kto woli.
Trasę uzgodnimy przed wyruszeniem. Zapraszamy wszystkich chętnych.Szanowne Panie
LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań, finansowane przez NFZ w ramach programu Profilaktyka Raka Piersi.
Zapraszamy do mobilnej pracowni mammograficznej: Nidzica, 28 listopada w godzinach od 11.00 do 17.00 przy jeziorku miejskim, ul. Wojska Polskiego.
Badanie można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

W ramach programu do badania uprawnione są Panie od 50 do 69 roku życia
(w 2022 r. po raz ostatni z badania mogą skorzystać osoby, które urodziły się w 1953 roku), ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków:
- nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy
- lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub 22 338 19 60. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.
Prosimy o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.Zabawa andrzejkowa 2022

29 listopada organizowany jest bal andrzejkowy (u p. Ewy Gałki). Koszt wynosi 100 zł od osoby,
a osoby nie należące do NUTW płacą o 5 zł więcej.
Zapisy przyjmuje Władzia Zagrobska - tel. 792 227 448


24 listopada w Olsztynie odbędzie się VI Kongres Przyszłości.
NUTW otrzymał zaproszenie na to wydarzenie. Osoby, które chciałyby w nim uczestniczyć powinny zapisać się na listę w biurze w ratuszu. Informacji udziela Halina Pyszko - 500 272 108 lub redakcja Gazety Nidzickiej.W dniu 14 listopada o godz. 11.00 (poniedziałek) w sali rycerskiej w zamku odbędzie się Powiatowy Dzień Seniora. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc udział w tych uroczystościach mogą wziąć osoby, które zapisały się na listę uczestników.


Przypominamy, że w każdą środę podczas dyżuru w biurze NUTW w ratuszu można przynosić rzeczy przeznaczone do sprzedaży podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Czas jest do 9 grudnia. Pieniądze zebrane podczas jarmarku przeznaczone będą na akcję charytatywną.

9 listopada 2022r. o godz.17.00 w sali rycerskiej w zamku odbędzie się spotkanie słuchaczy NUTW . Klub Poezji przedstawi montaż słowno muzyczny poświęcony rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.7.11.2022 r. o godz. 11:30 zapraszamy wszystkich seniorów na konferecję,
która odbędzie się w Sali rycerskiej nidzickiego zamku.

bezp.Senir 1


bezpSenior 2

koncertradosci

Informuję, że 25 października (wtorek) o godz. 11.00 w siedzibie NUTW w ratuszu odbędzie się spotkanie grupy teatralnej.
Zapraszam wszystkich chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć w warsztatach teatralnych.
- Halina PyszkoDzień dobry,
jestem menadżerem sztuki teatralnej "Sklep z Facetami", która będzie wystawiona w Nidzicy 22 października w Kinie Wenus o godzinie 19:00. Serialowa OBSADA: Kaja Paschalska, Patrycja Szczepanowska, Piotr Wątroba.
Mam dla Państwa propozycję zakupu od dzisiaj biletów z rabatem, normalna cena 65 zł, dla Państwa po 55 zł. Bilety dostępne w Nidzicy u Pani Wandy pod numerem telefonu 510 920 651. Proszę poinformować Panią Wandę (byłego pracownika domu kultury w Nidzicy) o tym, że dostali Państwo maila z informacją o rabacie. Bilety również mogą Państwo zakupić u mnie dzwoniąc pod mój
numer 730 646 026.
Pozdrawiam serdecznie, Damian Wenta

adresy do informacji o spektaklu na FB:
https://www.facebook.com/.../pfbid02diC5SamACRdKYREhuSuAe... https://www.facebook.com/Sklepzfa.../videos/428702616011013/Informacja dla osób uczestniczących w koncercie "Perła Gruzji"

Wzrosła cena wynajmu busa. Należy dopłacić 5 zł. Pieniądze będzie zbierać kol. Władzia Zagrobska przed wyjazdem.


Rozpoczynamy zajęcia relaksacyjne - pierwsze spotkanie we wtorek 4.10.2022,
o godz. 10.00 w sali w ratuszu.
Grupa popołudniowa może spotykać się w czwartki o 15.30 - jeśli będą chętni.

Serdecznie zapraszamy.Informacje o obchodach jubileuszu 15 lecia NUTW znajdują się w zakładce Kultura / Inne wydarzenia, a relacja fotograficzna w Galerii


Jubileusz 15-lecia NUTW

Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 połączona z obchodami jubileuszu
15-lecia NUTW odbędzie się 28 września o godz. 11.00 w sali rycerskiej nidzickiego zamku.
Zapraszamy wszystkich słuchaczy i sympatyków nidzickiego uniwersytetu.
Zarząd NUTWZabawa taneczna z okazji 15-lecia NUTW


W dniu 29 września z okazji 15-lecia NUTW organizowana jest zabawa taneczna (od godz.16:00 do 21:30) w sali rycerskiej zamku.
Koszt 90 zł od osoby. Osoby towarzyszące nie będące członkami NUTW płacą 95 zł od osoby. Zapisy tylko telefonicznie do dnia 7 września przyjmują:

Elżbieta Góralska 668 558 364 i Władysława Zagrobska - 792 227 448

Od dnia 7 września do 21 września będą przyjmowane wpłaty w biurze NUTW w ratuszu w każdą środę od godz. 10.00 - 12.00 .
Serdecznie zapraszamy.Posadzenie drzewa upamiętniającego 15-lecie NUTW

16 września 2022 r. NUTW rozpoczął obchody 15-lecia swojej działalności.
Dla upamiętnienia tej rocznicy, w centrum miasta, na skwerze posadzone zostało drzewko - głóg jednoszyjkowy. W tej wyjątkowej chwili uczestniczył burmistrz miasta pan Jacek Kosmala i słuchacze naszego uniwersytetu.

drzewko 15 lecia

Od 17 sierpnia, w biurze NUTW zostały wznowione dyżury członków zarządu (w każdą środę od godz. 10.00 do 12.00).
Można opłacać składki, które wynoszą 8 zł miesięcznie, to jest 80 zł za cały rok 2022.Zumba dla seniorów

Informujemy, że od 15 września rozpoczynają się zajęcia z zumby dla seniorów.
Będą się one odbywały w Hali Sportowej MOSiR
we wtorki i czwartki o godz. 16:00.
Opłata za miesiąc wynosi 15 zł dla posiadaczy Nidzickiej Karty Seniora.
Karnet można wykupić w recepcji hali przed pierwszymi zajęciami.

Zapisy przyjmuje liderka Teresa Popławska (tel. 609-331-425) .Koncert "Narodowa perła Gruzji"

SPROSTOWANIE
Nidzicki Uniwersytet Trzeciego Wieku organizuje wyjazd w dniu 25.10.2022 r.
na koncert "Narodowa Perła Gruzji", który odbędzie się w olsztyńskiej filharmonii.
Cena biletu - 155 zł plus koszty transportu 19 zł (razem 174 zł ).
Jest to dwugodzinny pokaz taneczno wokalny gruzińskiego bogactwa kulturalnego.
Zapisy wraz z wpłatą za koncert będą przyjmowane w każdą środę w biurze NUTW w godz. 11.00 - 13.00 od 7 września. Natomiast wpłaty za autokar będą przyjmowane do 19 października.

Władysława Zagrobska - 792 227 448
Elżbieta Góralska - 668 558 364
Serdecznie zapraszamy.Ballady i romanse w Garncarskiej Wiosce

3 września o godz. 15.00 w Garncarskiej Wiosce - Ballady i romanse
(scena na wodzie, wstęp wolny).
Podczas spektaklu posłuchamy wybranych ballad i romansów oraz pięknych arii operowych w wykonaniu: Małgorzaty Miśkiewicz - sopran, Magdaleny Wojakowskiej - mezosopran, Michała Słowikowskiego - baryton, Huberta Stachury - baryton,
Jana Okraski - bas-baryton, prof. Ziemowita Wojtczaka - bas-baryton, akompaniament - pianista Mateusz Piechnat.

Po spektaklu odbędzie się wręczenie stypendiów na rok szkolny 2022/23.
Zapraszamy na wyjątkowe popołudnie w Garncarskiej Wiosce.Zaproszenie na spektakl "Jak przestałem być idealny"

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Teatr 21 i Gmina Nidzica zapraszają na pokazy spektaklu "Jak przestałem być idealny" w reżyserii Justyny Lipko-Koniecznej, Justyny Sobczyk i Justyny Wielgus
w wykonaniu artystów Teatru 21.

W wypełnionym muzyką na żywo spektaklu pytania o odmienność i różnorodność sąsiadują z wyczynami akrobatów, a humor z refleksją o tym, jak długa droga prowadzi czasami do samoakceptacji. Przedstawieniu towarzyszą warsztaty teatralne, podczas których uczestnicy – inspirując się spektaklem – uruchomią swoją kreatywność.
Przedstawienie jest inspirowane mitem o Ganeśi – hinduskim bóstwie z głową słonia oraz prawdziwą historią Josepha Merricka – znanego również jako człowiek-słoń.
Czerpiąc z obecności artystów cyrkowych, aktorów dramatycznych, muzyków oraz aktorów Teatru 21 zapraszamy na przedstawienie, które łączy widzów i artystów we wspólnej teatralno-cyrkowej opowieści. Z myślą o młodych widzach odkryjemy historię odmienności, w której bohater musiał mierzyć się z poczuciem braku akceptacji.

zaprNaSpektakl

Razem z publicznością, pod cyrkowym szapito wykreujemy świat, w którym jest miejsce dla każdego, a różnorodność staje się wartością.

Spektaklowi towarzyszą warsztaty teatralne. Inspirując się opowieściami Ganeśi i Josepha Merricka wybierzemy się w ich trakcie w podróż dookoła świata, stworzymy swój wynalazek, własną historię i rozwiniemy swoje umiejętności cyrkowe. Warsztaty będą prowadzone przez aktorów i aktorki, artystów i artystki sztuki cyrkowej, pedagogów i pedagożki teatru.

Kalendarz:
10 lipca 2022: 15:00 warsztaty do spektaklu
11 lipca 2022: 18:00 spektakl
12 lipca 2022: 11:00 spektakl

MIEJSCE: plac parku Jordanowskiego, ul. Krzywa 9, Nidzica Zapisy na warsztaty i odbiór bezpłatnych wejściówek na spektakl: Urząd Miejski w Nidzicy, Wydział Pozyskiwania Środków Pomocowych, Rozwoju i Komunikacji Społecznej (PŚPRKS), pokój 49 ul. Plac Wolności 1, Nidzica, pn - pt 8:00 - 15:00, tel. 89 625 07 64 Więcej informacji o spektaklu na stronie Instytutu Teatralnego:Uwaga!

Zarząd NUTW informuje, że dwa razy w tygodniu będą się odbywać dwugodzinne dyżury przy rozdawaniu odzieży i innych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy.
Dyżury będą we wtorki w godz. 15.00 - 17.00 oraz w piątki w godz. 10.00 -12.00. Chętne osoby proszę o kontakt - 500 272 108.

Poza tym potrzebujemy chętnych do sortowania odzieży.
W poniedziałek 13 czerwca o godz. 15.00 serdecznie zapraszam chętnych do archiwum w celu uporządkowania rzeczy przeznaczonych dla osób potrzebujących.

W tym roku nie pracowaliśmy jeszcze w Rajskim Ogrodzie w Kamionce. Osoby chętne proszone są o kontakt jak wyżej. Wyjazd planowany jest jeszcze w czerwcu.Zabawa na zakończenie roku - 29.06.2022 r.

W związku z zakończeniem roku akademickiego 2021/2022 organizowana jest zabawa, która odbędzie się 29 czerwca o godz. 16.00 w Domu Weselnym "u Igora" przy ul Olsztyńskiej. Koszt 90 zł od osoby.
Transport zapewniamy bezpłatnie spod archiwum i z powrotem. Godzina wyjazdu 15:30. Powrót 21:30. Wpłaty 15. czerwca w godz.10:00 - 12:00 w ratuszu oraz 22. czerwca od 16:00 przed walnym zebraniem w MOPS.
Zapisy u Eli Góralskiej tel. 668 558 364.

menu:
1. Kotlet schabowy z ziemniakami i surówką
2. Napoje do obiadu,
3. Tymbaliki (galaretka)
4. Sałatka jarzynowa
5. Galantyna
6. Tortilla
7. Zupa gulaszowa
8. Kawa. herbata (kawałek ciasta)
W innych lokalach cena za podobne menu wynosi 120 lub 130 zł.Walne zebranie - 22.06.2022 r.

Zarząd Nidzickiego Uniwersytetu Trzeciego "Młodzi Duchem", informuje, że w dniu 22 czerwca 2021r. o godz. 17.00 w świetlicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Kolejowej, odbędzie się Walne Zebranie Członków. Drugi termin Walnego Zebrania Członków (w przypadku braku kworum) ustala się na godz. 17.30 tego samego dnia.

Porządek Walnego Zebrania Sprawozdawczego Członków NUTW „Młodzi Duchem”:

1. Otwarcie Walnego Zebrania.
2. Wybór sekretarza i przewodniczącego Walnego Zebrania Członków.
3. Wybór komisji mandatowo-skrutacyjnej.
4. Stwierdzenie prawomocności obrad.
5. Zatwierdzenie porządku Walnego Zebrania Członków.
6. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków.
7. Sprawozdanie Zarządu z działalności za okres od 01.01 2021r. do 31.12.2021r. oraz bilansu i rachunku zysków i strat za 2021 r.
8. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.
9. Dyskusja nad sprawozdaniami.
10.Podjęcie uchwał w sprawach:
a ) zatwierdzenia sprawozdania z działalności Zarządu za 2021r. i udzielenia absolutorium zarządowi,
b) zatwierdzenia bilansu i rachunku zysków i strat za 2021r,
c) zatwierdzenia sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej,
d) ustalenia wysokości składek członkowskich na 2023r.
e) w sprawie rodzaju sprawozdań finansowych stowarzyszenia na następne lata
f) przyjęcie nowych osób w poczet członków honorowych
g) skreślenie osoby z listy członków honorowych.
11. Wolne wnioski.
12. Sprawozdanie Komisji Uchwał i Wniosków.
13. Zakończenie obrad.
Za Zarząd
Prezes Maria Rapacka
Koncert chopinowski - 04.06.2022 r.

Koncert charytatywny na rzecz Ukrainy. 4 czerwca w Garncarskiej Wiosce o godz. 15.00.
Zapraszamy wszystkich Przyjaciół z Polski i Gości z Ukrainy. Podczas koncertu odbędzie się aukcja dzieł sztuki na rzecz mieszkańców Ukrainy.
Zagra dla nas Marek Bracha, jeden z najwybitniejszych, współczesnych polskich pianistów. Wstęp wolny. Zapraszamy, do zobaczenia w Garncarskiej Wiosce.


Sponsorom i Darczyńcom przekazujemy nr rachunku bankowego do wspierania naszych działań na rzecz Ukrainy:
Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA: nr 96 8834 0009 2001 0000 2121 0065 z dopiskiem "Ukraina"
Rachunek walutowy na wpłaty dla Ukrainy:
Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA : BIC/SWIFT PPABPLPK PL 83 1600 1462 1897 6409 0000 0006

Natomiast o godz. 16.00 odbędzie się uroczystość wręczenia grantów z konkursu Działaj Lokalnie 2022.
Nasze stowarzyszenie otrzymało wsparcie na realizację zadania pod tytułem "Dancing babki".
Wszystkich chętnych zapraszamy zarówno na koncert jak i dalszą część uroczystości.Wyjazd do Jerutek - 25.05.2022 r.

Informuję, że wyjazd do Jerutek w środę 25 maja będzie o godz. 10.00 spod archiwum. Jest jeszcze 5 wolnych miejsc. Proszę się zapisywać.
Kontakt 500 272 108. Koszt wyjazdu to 55 zł.Wycieczka do Rucianego-Nidy - ODWOŁANA

Wycieczka do Rucianego odwołana ze względu na niską frekwencję . Zwrot pieniędzy w środę na dyżurze w biurze NUTW w godzinach 10.00 12.00.


Dodane dnia: 18 maja 2022


Ze względu na chorobę instruktorki nie było zajęć z RELAKSACJI . Grupa poniedziałkowa może przyjść na zajęcia we czwartek na godz. 15.45. Potem już będą zajęcia normalnie zgodnie z ustaleniami. Poniedziałek godz 10.00, czwartek godz 15.45. Zapraszamy wszystkich chętnych.25.04.odbyły się pierwsze zajęcia z p. Izą Fabisiak, specjalistką od arteterapii.
Przekazała nam informacje na temat stresu: przyczyn, objawów i radzenia sobie w sytuacji stresowej.
Słuchacze ćwiczyli także prawidłowe oddychanie przy muzyce relaksacyjnej.
Spotkania będą odbywały się cyklicznie w każdy poniedziałek o godz.10.00 i czwartek o 15.45.cwicz_relaksacDodane dnia: 26 kwietnia 2022


Serdecznie zapraszamy chętnych seniorów na koncert. 22.04.2022r. godz. 19:00 Koncert we współpracy z X Ogólnopolskim Konkursem Wokalnym w Mławie.
Piotr Sułkowski – dyrygent
Soliści: finaliści Konkursu Wokalnego Mława 2022
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej
Bilet na hasło "Senior" w specjalnej cenie: 8 zł do nabycia
tylko w kasie biletowej filharmonii.
Pozdrawiam Anna Pedynkowska

Kasa biletowa filharmonii - tel. 89 527 23 02
bilety@filharmonia.olsztyn.pl


Projekt "Kierunek Zdrowy Obywatel".

MOPS pod patronatem Burmistrza Nidzicy przystąpił do bezpłatnego projektu FIZYKOTERAPII, którego działania ukierunkowane są m.in:
na fizykoterapię ogólnoustrojową, neurologiczną i kardiologiczną dla 300 seniorów w wieku 60+ oraz edukację opiekunów osób starszych.


UWAGA seniorzy! Możemy skorzystać z bezpłatnych:

- zabiegów fizjoterapeutycznych,

- z konsultacji z terapeutami,

- z terapii zajęciowej

ProjektZdrowyObywatel

projekt_zdrowyObywat

OSOBY ZAINTERESOWANE ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z MOPS w Nidzicy
pod nr tel. 662 266 219 od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 15:00.
Termin realizacji projektu - kwiecień - maj 2022 r.23 marca (środa) o godzinie 16.00 w ratuszu odbędzie się zebranie ogólne i wykład, który wygłosi Pan Waldemar Smaszcz - pisarz, eseista, historyk literatury, krytyk literacki i tłumacz.

konopnicka112 marca organizowany jest wyjazd do OCH TEATRU w Warszawie
na sztukę "Coś tu nie gra".
Wyjazd o godz 16.00 spod archiwum. Koszt 80 zł. Ilość miejsc ograniczona.
Ze względu na ulgi na bilety wymagany wiek uczestników to 65+.

Wpłaty można dokonać w biurze NUTW w każdą środę od 10.00 do 12.00.Wycieczka do Wilna - wrzesień 2022 r.

Koleżanka Władzia Zagrobska informuje, że wycieczka do Wilna planowana w maju, a następnie w kwietniu jest odwołana ze względu na zbyt małą frekwencję , a w związku z tym wysoki koszt.
Jeśli będzie zainteresowanie, będzie ona zorganizowana we wrześniu. Informacje będą podawane na zebraniach ogólnych.

Informacje dotyczące programu wycieczki:
Wycieczka dwudniowa Wilno-Toki.
Przewidywany koszt wycieczki to 480 zł (zależny od kursu euro, inflacji, ilości osób chętnych, ceny paliwa itp.)
Wszelkich informacji udziela koleżanka Władzia Zagrobska - 792 227 448

Program wycieczki Wilno - Troki:
dzień 1:
5.00 - wyjazd,
5.00 - 13.00 przejazd do Wilna, w tym 3 postoje (w razie potrzeby więcej)
13.00 - 18.30 zwiedzanie Wilna - Ostra Brama, Uniwersytet, Cerkiew Św. Mikołaja, Muzeum A. Mickiewicza, Katedra, Kościół Janów, Cmentarz na Rosie ( wszystko znajduje się w bliskiej odległości od siebie )
19.00 - obiadokolacja
- nocleg

dzień 2:
7.30 - śniadanie
- zwiedzanie kościoła Piotra i Pawła,
- wyjazd do Trok i zwiedzanie zamku,
- ok. 13.00 - obiad
- 14.00 - wyjazd do Nidzicy
- 22.00 - planowany powrót29.01.2022 r. o godz. 15:30 wyjazd na noworoczny Koncert Wiedeński 2.
Zbiórka przy archiwum. Prosimy o punktualne przybycie.4 grudnia rozpoczęliśmy zimowe spacery. W soboty o godz. 10:00 spotykamy się przy ratuszu. Trasa jest ustalana przed wymarszem. Można zabrać ze sobą kijki.

Zapraszamy chętnych.Zajęcia ruchowe w hali MOSiR

Rozpoczęły się specjalne zajęcia ruchowe dla seniorów, które są organizowane przez MOSiR w Nidzicy.
We wtorki i czwartki o godz. 15:00 w hali widowiskowo-sportowej.
Koszt zajęć to 20 zł, z kartą seniora 15 zł za miesiąc.
Zapisy pod numerem telefonu: 89 523 58 00 oraz w recepcji hali.
Zapraszamy!Dwa razy w miesiącu, co drugi czwartek odbywają się spotkania poetyckie grupy słuchaczy NUTW.
Pomysłodawcą i liderem grupy jest Janek Bartkowski. Konwencja spotkań jest bardzo ciekawa. Każde spotkanie przygotowuje inna osoba. Przedstawia swojego ulubionego poetę i jego wiersze lub tematycznie wybiera wiersze różnych poetów.
Zapraszamy chętnych do udziału w tych spotkaniach.Informujemy, że od środy 22 września, zostały wznowione dyżury członków zarządu NUTW w siedzibie stowarzyszenia, w ratuszu.
Dyżur trwa od godziny 10.00 do 12.00 w każdą środę.

Podczas dyżuru można opłacać składki, które za 2021r. wynoszą 32 zł, a za 2022 (od stycznia do czerwca) 48 zł - zgodnie z uchwałą Walnego Zebrania Członków.
Zapraszamy - Zarząd NUTWPrzypominamy, że składki członkowskie za 2020r. wynoszą 7 zł za m-c, to jest 70 zł rocznie. Od stycznia 2021r. 8 zł za m-c to znaczy 80 zł za rok.
Można je wpłacać na dyżurach w biurze stowarzyszenia w ratuszu w każdą środę w godz. 10.00-12.00 lub na wskazane poniżej konto.

Bank Spółdzielczy w Nidzicy
89 8834 0009 2001 0005 2054 0001

Zarząd NUTW


NUTW organizuje wyjazd na noworoczny na Koncert Wiedeński nr 2, który odbędzie się 29.01.2022 r. w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.

Koszt wyjazdu to 144,30 zł (w tym: bilet - 130 zł, a opłata za przejazd - 14,30 zł).
Zapisy wraz z wpłatą przyjmują E. Góralska i W. Zagrobska . Szczegóły związane z wyjazdem zostaną podane w późniejszym terminie.

Organizatorzy : E. Góralska i W. Zagrobska

dodano 28.09.2021 r.NOK zaprasza w każdą sobotę o godz. 15.00 do sali Relaks na zamku, wszystkich zainteresowanych ciekawymi rozmowami przy gorącej kawie, w ramach cyklu spotkań kulturalno literackich.
Pierwsze spotkanie 4 grudnia dotyczyło historii komiksu...
Zapraszamy serdecznie na kolejne.

rozmowyprzykawie27 listopada nasz zespół taneczny "Dancing babki " uczestniczył w IV Jarockim Festiwalu Tańca w Olsztynie. Nasze utalentowane Babki zajęły III miejsce. Konkurujące zespoły z woj. Warmińsko-Mazurskiego prezentowały bardzo wysoki poziom. Tym bardziej cieszymy się i gratulujemy naszemu zespołowi miejsca na podium.
Podziękowania należą się też instruktorce p. Marzenie Borkowskiej za wkład pracy, który przyczynił się do tego sukcesu.

festanca2021W związku ze wzrostem zachorowań wśród seniorów na covid19,
spotkanie opłatkowe zaplanowane na 14 grudnia 2021r. zostaje odwołane.
Nie mniej odbędzie się ono w innym terminie, kiedy sytuacja się poprawi.
Zarząd NUTWZabawa andrzejkowa odwołana

Ze względu na małe zainteresowanie balem andrzejkowym, zostaje on w tym roku odwołany. Osoby, które wpłaciły pieniądze, proszone są o zgłaszanie się do Władzi Zagrobskiej."Zielona Gęś"

zielonaGes

6 grudnia o godz. 18.00 w kinie WENUS artyści Teatru JARACZA wystąpią ze sztuką ZIELONA GĘŚ.
Bilety do nabycia w biurze NOK w cenie 25 zł.

Zaprasza Nidzicki Ośrodek KulturyJak obsługiwać komputer, smartfon i do czego służą aplikacje

Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju wraz z zespołem edukacyjnym Centralnego Domu Technologii pomogły już ponad 1,5 tys. seniorom w opanowaniu umiejętności obsługi Internetu, aplikacji mobilnych i smartfona.
Prowadzony od ponad roku cykl zajęć dla Cyfrowych Debiutantów cieszy się rosnącą popularnością dzięki świetnym prowadzącym i małym grupom, a to wszystko całkowicie nieodpłatnie.
Właśnie trwają zapisy na kolejne zajęcia. Każda osoba po 60-tym r. życia może zapisać się na nieodpłatne zajęcia online pod linkiem: https://cedet.clickmeeting.com/oswajamy- technologie.

Co tydzień we środy o godzinie 10:00 w małych grupach, krok po kroku, w przyjaznej atmosferze można dowiedzieć się, jak obsługiwać komputer, smartfon i do czego służą aplikacje internetowe. Do tego porządna dawka wiedzy związanej z bezpieczeństwem w sieci pomoże każdemu Cyfrowemu Debiutantowi w sprawnym załatwianiu spraw przez Internet. Wszystkie zajęcia są nagrywane, a następnie udostępniane na kanele YouTube Centralnego Domu Technologii, dzięki czemu każdy może indywidualnie w dogodnym dla siebie momencie powtórzyć materiał z zajęć.

Cyfrowi debiutanci to jedna z najbardziej wdzięcznych grup, dla której zdarzyło mi się prowadzić zajęcia edukacyjnie. Seniorzy są bardzo pilnymi uczniami i uczennicami, chłoną wiedzę, zadają pytania i domagają się wciąż więcej - dla edukatora taka publiczność to skarb.
Cieszę się, że w Centralnym Domu Technologii możemy przybliżyć im tematykę korzystania ze smartfona czy aplikacji mobilnych, szczególnie w tym czasie, kiedy technologia może być mostem przerzuconym przez pandemiczną przepaść.
Zależy nam na tym, żeby poza twardą wiedzą i konkretnymi kompetencjami budować w cyfrowych debiutantach odwagę i sprawczość w podejściu do technologii - mówi Tomasz Piątek, edukator Centralnego Domu Technologii.

Niezależnie od warsztatów, Centralny Dom Technologii uruchomił też infolinię technologiczną. W każdy wtorek i czwartek w godzinach 13:30-14:30 (z wyjątkiem świąt) można dzwonić we wszelkich sprawach związanych z nowymi technologiami i indywidualnie, podczas rozmowy z ekspertem, omówić wątpliwości w tym obszarze. Na konsultacje można się umówić dzwoniąc na numer telefonu
694 813 219 lub wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny online https://forms.gle/TrfUxsGxd8otzdZebranie ogólne 23.11.2021 r.

W dniu 23 listopada o godzinie 17.00 w siedzibie stowarzyszenia w ratuszu odbędzie się zebranie ogólne słuchaczy NUTW.
Podczas zebrania p. podolog przedstawi problemy związane ze stopami osób starszych oraz doradzi jak dbać o kondycję stóp.Obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległści

W dniu 9 listopada o godzinie 17.00 w sali rycerskiej nidzickiego zamku odbędzie się spektakl słowno-muzyczny poświęcony rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Organizatorem jest Nidzicki Uniwersytet Trzeciego Wieku "Młodzi Duchem",
a wykonawcami zespół wokalny "Być razem" oraz Klub Poezji .

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, szczególnie słuchaczy NUTW.Wyjazd do teatru 7.XI 2021 r.

Kol. Krysia Huba organizuje wycieczkę do teatru POLONIA w Warszawie
na spektakl komediowy "Raj dla opornych ".

Wyjazd w dniu 7 listopada - niedziela, godzina 13.00. Koszt wyjazdu - 80 zł.
Chętni mogą się zgłoszać w biurze NUTW podczas środowych dyżurów
lub do J. Płocharczyk oraz K. Huby.
Termin zgłoszeń i wpłat do 24 października. Warunek - wiek 65+.Spotkanie z pisarką i reporterką M. Grzebałkowską

5 listopada o godzinie 12.00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z pisarką i reporterką Magdaleną Grzebałkowską. Jest to autorka biografii ks. Jana Twardowskiego oraz Tomasza i Zdzisława Beksińskich. Laureatka nagrody Grand Press oraz Śląskiego Wawrzynu Literackiego.
W 2016 nominowana do nagrody literackiej "Nike" za książkę "1945. Wojna i pokój".
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników książek, historii, szczególnie słuchaczy Nidzickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.WIECZOREK INAUGURACYJNY 13 X 2021 r.

Nidzicki Uniwersytet Trzeciego Wieku "Młodzi Duchem" organizuje wieczorek inauguracyjny w dniu 13.10.2021 r. (środa) w restauracji "Biała".
Zaczynamy o godz. 1600. Koszt uczestnictwa - 70 zł (osoby nie będące słuchaczami NUTW - 75 zł).

Zapisy razem z wpłatą będą przyjmowane - we wtorki od 1600-1700
i w środy od 1000-1200 do 11 października.

Organizatorzy : E. Góralska i W. Zagrobska


dodano 26.09.2021 r.II Sąsiedzkie Forum Seniora

Nidzicki Uniwersytet Trzeciego Wieku "Młodzi Duchem" informuje,
że 15 września 2021r. w Gancarskiej Wiosce w Kamionce będzie realizowany projekt pod tytułem "Konstytucja Polski, a wizjonerska idea wspólnej Europy".
Projekt skierowany jest do seniorów z 7 sąsiednich Uniwersytetów Trzeciego Wieku Warmii i Mazur oraz młodzieży ze szkoły w Jagarzewie.

Inspiracją dla zorganizowania Forum Seniora jest 230 rocznica uchwalenia
3 maja 1791 r. roku pierwszej konstytucji dla Rzeczypospolitej Polskiej oraz
190 rocznica napisania przez Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego pierwszej konstytucji dla Europy. Historia uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest powszechnie znana, trzeba ją tylko przypomnieć, natomiast historia związania z pierwszą Konstytucją dla Europy napisaną przez W.B.Jastrzębowskiego jest kompletnie
nieznana i zapomniana przez większość Polaków. Jastrzębowski stworzył wizję zintegrowanej Europy już 190 lat temu, czym zasłużył na obecność w panteonie wielkich Polaków oraz na obecność wśród naszej obywatelskiej świadomości.
Fakt ten należy przypomnieć i uświadomić głównie dlatego, że Jastrzębowski urodził się i dzieciństwo spędził we wsi Giewarty koło Janowa w dzisiejszym powiecie nidzickim.

Konferencja odbędzie się w ramach II Sąsiedzkiego Forum Seniora, dzięki grantowi Nidzickiego Funduszu Lokalnego z programu Działaj Lokalnie 2021.

dodano 12.09.2021 r.KONCERT WIEDEŃSKI

Wyjazd na KONCERT WIEDEŃSKI do Olsztyna 25.09.2021 r. o godz. 15:30 . Przystanek pierwszy przy archiwum, przystanek drugi na ul. Olsztyńskiej przy sklepie "5". Koncert zaczyna się o godzinie 17.00.

Prosimy o punktualne przybycie


dodano 10.09.2021 r.Spotkanie integracyjne w Borowym Młynie

Zarząd NUTW informuje, że 29 czerwca 2021r. o godz. 17:00 w Borowym Młynie odbędzie się spotkanie integracyjne na zakończenie roku akademickiego 2020/2021. Będzie to zabawa koszykowa. Zapewnione zostaną : kiełbaski, kaszanka i kiszka ziemniaczana na grilla, napoje zimne i herbata oraz kawa,
a także pieczywo i oczywiście dobra muzyka. Pozostałe produkty do przyniesienia według uznania we własnym zakresie.

Osoby, które nie wpisały się na listę uczestników mogą się dopisać w dniu 16.06. (środa) na dyżurze w biurze NUTW w godzinach 10:00 - 12:00.
Można dojechać we własnym zakresie (autem lub rowerem) lub o godz. 15.45 zbiórka przed archiwum, skąd nastąpi odjazd dla pozostałych osób.

Zapraszamy serdecznie


dodano 10.06.2021 r.

OGŁOSZENIE

Zarząd Nidzickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Młodzi Duchem" informuje, że w dniu 8 czerwca 2021r. odbyło się Walne Zebranie Członków.

Porządek Walnego Zebrania Sprawozdawczego Członków Nidzickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Młodzi Duchem" na dzień 8 czerwca 2021r.

1. Otwarcie Walnego Zebrania.
2. Wybór sekretarza i przewodniczącego Walnego Zebrania Członków.
3. Wybór komisji mandatowo-skrutacyjnej.
4. Stwierdzenie prawomocności obrad.
5. Zatwierdzenie porządku Walnego Zebrania Członków.
6. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków.
7.Sprawozdanie Zarządu z działalności za okres od 01.01 2017r. do 31.12.2020r. oraz bilansu i rachunku zysków i strat za 2020r.
8. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.
9.Dyskusja nad sprawozdaniami.
10.Podjęcie uchwał w sprawach: a ) zatwierdzenia sprawozdania z działalności Zarządu za 2017-2020r.
b) udzielenia absolutorium zarządowi,
c) zatwierdzenia bilansu i rachunku zysków i strat za 2020r,
d) zatwierdzenia sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej za okres kadencji 2017-2020r.
e) ustalenia wysokości składek członkowskich na 2021r.,
11. Wybory kandydatów:
- do zarządu
- do komisji rewizyjnej.
12. Protokół Komisji Mandatowo - Skrutacyjnej.
13. Podjęcie uchwał w sprawie:
- zatwierdzenia składu Zarządu,
- zatwierdzenia składu Komisji Rewizyjnej.
14. Wolne wnioski.
15. Sprawozdanie Komisji Uchwał i Wniosków.
16 .Zakończenie obrad.

za Zarząd
prezes - Maria Rapacka


dodano 14.05.2021 r.

Wycieczka rowerowa

W sobotę 1 maja o godz. 10:00 spod ratusza ruszamy rowerami do stadniny koni RODOWO (koło Januszkowa). Trasa liczy 14 km w jedną stronę.
W planie pobytu przewidziany grill.

Chętni proszeni są o kontakt z Halinką Pyszko ( tel. 500 272 108) ponieważ do czwartku musi podać ilość osób uczestniczących w wycieczce.

Zapraszamy serdecznie


dodano 26.04.2021 r.

Projekt SZANSA DLA SENIORA

Zachęcamy słuchaczy NUTW do uczestniczenia w projekcie SZANSA DLA SENIORA.
Biorą udział w tym projekcie słuchacze NUTW mieszkający w Parafii Miłosierdzia Bożego. Są jeszcze wolne miejsca, a może w nim wziąć udział każdy kto spełnia wymienione warunki.
Szansa dla Seniora- co to za projekt?
Projekt realizuje Caritas Diecezji Warmińskiej we współpracy z partnerem Świat Seniora.
Projekt dedykowany jest dla seniorów z terenu Nidzicy, szczególnie z obszaru parafii Miłosierdzia Bożego w Nidzicy.
Celem projektu są działania edukacyjne, aktywizacyjne i rekreacyjne na rzecz seniorów Projekt będzie prowadzony w Nidzicy i w ośrodku w Rybakach.

Co zapewniamy seniorom?
- Spotkania i warsztaty
- Naukę obsługi komputerów
- Zajęcia motywacyjne
- Integrację sąsiedzką
- 6 dniowy wyjazd integracyjny z bogatym programem edukacyjnym i rekreacyjnym
- Zapewniamy pakiety podróżne składające się z walizek i zestawów anty-COVID
- Zapewniamy bezpłatny transport na wyjazd integracyjny do ośrodka w Rybakach
- Indywidualne spotkania z trenerem

Kto może skorzystać? - Zapraszamy Panie i Panów powyżej 55 roku życia.
- Przyjdź do nas jeśli jesteś osobą samotną!!!

Czy udział w projekcie jest płatny?
Nie!!! Uczestnicy projektu nie ponoszą żadnych opłat!!!

Jak możesz zapisać się do nas ? Zapraszamy do kontaktu z parafią Miłosierdzia Bożego w Nidzicy lub z Archidiecezjalnym Ośrodkiem Charytatywnym CARITAS Archidiecezji Warmińskiej w Rybakach, tel. 796-00-50-42. Zapraszamy na stronę www.olsztyn.caritas.pl , zakładka: ŚwiatSeniora.orgRozpoczął się okres rozliczania rocznych zeznań podatkowych za 2020r.
Jeśli chciałabyś/chciałbyś wesprzeć nasze stowarzyszenie,
możesz przekazać 1% podatku.

Jak to zrobić?
W pozycji 132 pit 37 wpisać należy KRS 0000047959 Nidzicki Fundusz Lokalny,
w pozycji 134 - cel szczegółowy - wpisać NUTW Młodzi Duchem.
Pieniądze przeznaczone będą na cele statutowe Nidzickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Młodzi Duchem", szczególnie na edukację, kulturę.Zarząd NUTW Młodzi Duchem informuje, że od sierpnia 2020r. odbywają się następujące zajęcia w małych grupach:
  • zajęcia taneczne grupy "Dancing babki"
  • zajęcia wokalne grupy "Być razem"
  • zajęcia nauki języka angielskiego
  • zajęcia w grupie poetyckiej
  • ćwiczenia rehabilitacyjne w sali gimnastycznej
  • zajęcia grupy historycznej
  • realizowany jest projekt "Żyj długo i zdrowo"
W każdą środę pełnione są dyżury członków zarządu w biurze NUTW, podczas których można opłacać składki oraz załatwiać różne sprawy związane z działalnością statutową stowarzyszenia.

Ponadto od października rozpoczną się zajęcia teatralne grupy "Za młodzi na sen".

Po zakończeniu realizacji projektu rozpoczniemy cotygodniowe spacery oraz rajdy rowerowe.

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią oraz trudności lokalowe, niemożliwe jest prowadzenie wykładów i zebrań ogólnych dla wszystkich słuchaczy. Zostaną one wznowione niezwłocznie po zniesieniu obostrzeń.

Pozdrowienia dla wszystkich słuchaczy i życzenia dobrego zdrowia.

Zarząd NUTW


Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 - odwołana

W związku z komunikatem Starosty Nidzickiego na temat pandemii informuję, że uroczystość inauguracji roku akademickiego planowana na dzień 22 września zostaje odwołana. Wszystkie zajęcia w małych grupach z zachowaniem środków ostrożności odbywają się normalnie zgodnie planem. Wszystkie sprawy można załatwiać podczas dyżurów członków zarządu w każdą środę w godzinach 11.00 - 12.30.

Zarząd NUTW


Od środy 23 września wznowione zostają dyżury członków zarządu w biurze stowarzyszenia. Odbywać się one będą w każdą środę od godziny 11.00-12.30. Przypominamy, że należy uiścić składki zaległe i bieżące. Do końca tego roku składka wynosi 7 zł miesięcznie tj. 70 zł za cały rok akademicki. Od 1 stycznia 2021r. składka wynosić będzie 8 zł miesięcznie, czyli 80 zł za cały rok akademicki.

Zarząd NUTW


22 września o godz. 17.00 inauguracja roku akademickiego 2020/2021

Zarząd Nidzickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Młodzi Duchem" informuje, że w dniu 22 września o godz. 17.00 w kinie Wenus odbędzie się inauguracja roku akademickiego 2020/2021.
Wykład inauguracyjny wygłosi Pan Tadeusz Danielczyk. Zapraszamy serdecznie słuchaczy.

Należy zachować się stosownie do wszelkich wytycznych Inspekcji Sanitarnej, to znaczy zachować dystans między osobami i mieć usta i nos zasłonięte maseczką lub przyłbicą.


W dniu 5 września 2020 r. miała być zorganizowana wycieczka statkiem po trasie Buczyniec - Elbląg.
Ze względu na szybko rozwijającą się pandemię koronawirusa, wycieczka jest odwołana..

Organizatorka - Władysława Zagrobska

W dniu 30 czerwca o godz. 17.00 w kinie "Wenus" przy ul. Kościuszki 42 odbyło się Walne Zebranie Członków.


Porządek Walnego Zebrania Sprawozdawczego Członków Nidzickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Młodzi Duchem" na dzień 30 czerwca 2020r.

1. Otwarcie Walnego Zebrania.
2. Wybór sekretarza i przewodniczącego Walnego Zebrania Członków.
3. Wybór komisji mandatowo-skrutacyjnej.
4. Stwierdzenie prawomocności obrad.
5. Zatwierdzenie porządku Walnego Zebrania Członków.
6. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków.
7.Sprawozdanie Zarządu z działalności za okres od 01.01 2019r. do 31.12.2019r.
oraz bilansu i rachunku zysków i strat za 2019r.
8. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.
9.Dyskusja nad sprawozdaniami.
11.Podjęcie uchwał w sprawach:
a ) zatwierdzenia sprawozdania z działalności Zarządu za 2019r. i udzielenia absolutorium zarządowi,
b) zatwierdzenia bilansu i rachunku zysków i strat za 2019r,
c) zatwierdzenia sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej,
d) zatwierdzenia uzupełnienia składu zarządu o nową sekretarz,
e) nie podnoszenia sładek członkowskich w 2020r.,
f) o zmianie adresu siedziby NUTW
12. Wolne wnioski.
13. Sprawozdanie Komisji Uchwał i Wniosków.
14 .Zakończenie obrad.

za Zarząd : prezes - Maria Rapacka"Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową".

Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego ,
dyżury w biurze NUTW nie będą pełnione aż do odwołania.

Odwołuje się także wszystkie zajęcia:
lektoraty, próby, wyjazdy na basen, gimnastykę itp.Wiadomość od Halinki Pyszko

Jak wcześniej obiecałam przedstawiam szczegóły projektu "Żyć długo i zdrowo".

Główny cel projektu, to - zapobiegać, nie leczyć. Cel ten zamierzamy osiągać małymi kroczkami poprzez:

- organizowanie w grupie maksimum 10 osobowej spacerów (również z kijkami) do lasu, na łąki i pola,
- organizowanie 2 może 3 wykładów na temat zdrowego odżywiania,
- zorganizowanie warsztatów ziołolecznictwa,
- zorganizowanie 3 wizyt w Rajskim Ogrodzie w Kamionce.

W ramach realizacji projektu zamierzamy:

* zorganizować w grupie maksimum 10 osobowej kilka spacerów (również z kijkami) do lasu, na łąki i pola, gdzie będziemy zbierać zioła i wszelkie rośliny lecznicze, a następnie część z nich suszyć na herbatki ziołowe, z części będziemy robić nalewki oraz oleje ziołowe.
Specyfiki głównie posłużą podniesieniu odporności seniorów, aby zapobiegać przeziębieniom czy spadkom odporności, a przez to powodować zagrożenia zarażeniem wirusem COVID.
Zdrowie zarówno fizyczne jak psychiczne seniorów ma duże znaczenie w życiu rodziny. Dziadkowie i babcie wspierają swoje dzieci zarówno wiedzą, doświadczeniem, ale też praktycznie. W czasie pandemii, kiedy rodzice pracują, szkoły, przedszkola i żłobki są nieczynne, oni zajmują się wnuczętami, pomagają odrabiać lekcje, czy organizują zajęcia dla maluchów. Warunek jest jeden - muszą być zdrowi.

Grupa zostanie wyposażona w kijki do nording walking oraz przyłbice i rękawice jednorazowe ochronne.

* zorganizowanie 3 wykładów na temat zdrowego odżywiania. Układ pokarmowy człowieka, to drugi mózg - ważny, a może ważniejszy od mózgu w głowie. Dlatego sposób odżywiania w starszym wieku ma kolosalne znaczenie i wpływ na zdrowie osób starszych. Reklamy telewizyjne, prasowe wtłaczają, wręcz nakazują seniorom zażywanie różnej maści specyfików, leków, generyków, suplementów diety. Niestety nie służy to zdrowiu, a opróżnia skromne portfele emerytów. Wykład na temat zdrowego, naturalnego sposobu odżywiania się osób starszych ma na celu uświadomienie tej grupy społecznej i pokazanie korzyści dla zdrowia płynące z tego oraz zagrożenie jakie stanowi niezdrowy styl życia i nieodpowiednia dieta.

* zorganizowanie 3 wizyt w Rajskim Ogrodzie w Kamionce - zabiegi apiterapii, warsztaty n.t. zdrowego stylu życia.


Biuro NUTW

UWAGA! Ulegają zmianie godziny dyżurów w biurze NUTW.

Od 18 marca członkowie zarządu NUTW pełnią dyżury w każdą środę
w godz. 11.00-12.00.


Plan pracy NUTW na 2020 r.

* Cykliczne, comiesięczne zebrania odbywają się w każdy pierwszy i trzeci wtorek miesiąca w ratuszu o godz. 17:00.

* styczeń

07.01 - Spotkanie ogólne i wykład "Bezpieczny senior - bezpieczeństwo w sieci"
04.01 - Cykliczne zimowe rajdy piesze
19.01 - Wyjazd do teatru do Olsztyna "Dulscy - tragifarsa komiczna".
21.01 - Dzień Babci i Dziadka. Podsumowanie roku 2019.

* luty

04.02. - Zebranie ogólne i wykład mgr Anny Szypulskiej - "Udar mózgu, czynniki ryzyka, objawy". Ratusz g.17.00
18.02. - Zebranie ogólne i wykład dr hab. Tomasza Modzelewskiego " Protokół dyplomatyczny i savoir vivre" cz.2, UWM. Ratusz godz. 17:00
25.02. - Zabawa integracyjna "Tłusty czwartek". Restauracja pod zamkiem


* marzec:

03.03. - Dzień Kobiet - spotkanie integracyjne. Ratusz godz. 17:00
17.03. - Zebranie ogólne i wykład Pani Jolanty Szwalbe "Jak zwyciężyć czas i mieć w sercu maj". Ratusz godz.17:00


* kwiecień:

07.04. - Zebranie ogólne i wykład - "IPN historia". Ratusz g.17.00
21.04. - Zebranie ogólne. Wykład - "Rak szyjki macicy". Ratusz - duża sala konferencyjna g.17.00
23.04. - Praca w Rajskim Ogrodzie w Kamionce (wolontariat). Wyjazd spod ratusza g.10.00


* maj:

05.05. - Walne zebranie członków. Ratusz g.17.00
09.05. - III Nidzicka Senioriada Sportowo-Rekreacyjna. Szkoła Podstawowa w Janowcu Kościelnym
? - Praca w Rajskim Ogrodzie w Kamionce (wolontariat). Wyjazd spod ratusza g.10.00
19 i 20.05. - II Sąsiedzkie Forum Seniora - 2 dni. Źródlana Wioska w Łynie


* czerwiec:

? - Praca w Rajskim Ogrodzie w Kamionce (wolontariat). Wyjazd spod ratusza g.10.00
16.06. -Zakończenie roku akademickiego


* lipiec, sierpień:

? - Letnia ARTakcja - park nad jeziorkiem.
? - Parada seniorów w Warszawie


* wrzesień:

22.09. - Inauguracja roku akademickiego i wykład.
? - Praca w Rajskim Ogrodzie w Kamionce (wolontariat). Wyjazd spod ratusza g.10.00ZAJĘCIA STAŁE:

* poniedziałki:

- jęz. francuski, lektor Dorota Ściślewska, lider grupy - Ewa Dasiewicz,
tel. 604 979 079

- gimnastyka , prowadząca - Maria Rapacka, lider grupy -
Ewa Dasiewicz, (sala gimnast. LO, pn. godz. 18:00, czw. godz.18:10 )

- wyjazdy na basen - co drugi poniedziałek, liderka grupy Teresa Olszewska

- zajęcia gimnastyczne na hali sportowej w poniedz. i czwartki ( sala MOSiR)

* wtorki:

- ....

- jęz. angielski grupa zaawansowana - lektor I. Kacprzyńska, lider grupy - Dorota Smolińska, zajęcia w ratuszu o g.12:00

* środy:

- jęz. angielski grupa początkująca - lektor I. Kacprzyńska, lider grupy - Janina Skwarska, ratusz g.11:00

- jęz. niemiecki - lektor - Emilia Brzozowska, lider grupy - Jadwiga Jaszczuk,
tel. 880-515-183, ratusz g. 15:45

- zajęcia taneczne - prowadzi Marzena Borkowska - Passe Dance Studio, g. 17:00 lider - Barbara Staszewska

* czwartki:

- spotkania chóru - lider Jadwiga Głowacka, tel. 502 712 265, -sala w ratuszu, godz.17:00,
instruktor Marcin Bąkowski

- spotkanie z historią, każdy pierwszy czwartek miesiąca
prowadzący - mgr Tadeusz Danielczyk, lider grupy - Lucyna Denis

- gimnastyka - godz. 18:00, sala gimnastyczna LO

* piątki:

- zajęcia teatralne lider - Halina Pyszko,
instruktor - Marzena Borkowska, próby g. 16:00 w Passe Dance Studio

- kulinaria - MOPS, godz.11:00, liderki: Teresa Pel i Władysława Zagrobska.
- co drugi tydzień zajęcia grupy z każdą z liderek .

* soboty:

- sobotnie rajdy piesze - od listopada do kwietnia . Długość trasy, godzina i
miejsce wymarszu będą podawane na tydzień wcześniej.

- wycieczki rowerowe - od kwietnia ( terminy i trasy będą podawane na tydzień przed) - lider Jan Bartkowski


............................UWAGA .........................

Planujemy utworzenie sekcji sportowej (proponowane konkurencje to: strzelanie z łuku, rzuty do tarczy, bule, brydż towarzyski, tenis stołowy, szachy ). Oczekujemy na propozycje jeszcze innych konkurencji i zgłaszanie się osób chętnych do lidera grupy Grzegorza Busza.

Planujemy również utworzenie klubu dyskusyjnego - chętni mogą się zgłaszać do zarządu.

dodano 25.01.2020 r.

Działo się w Garncarskiej Wiosce

07.05. z okazji imprezy pod hasłem "Pamiętajmy o ogrodach" grupa słuchaczy NUTW uczestniczyła w wielu atrakcjach przygotowanych przez Fundację Nida:
- podziwialiśmy wystawę ogrodniczą i oranżerię
- wzięliśmy udział w prezentacji parzenia różnych rodzajów herbat
- obejrzeliśmy filmy o tematyce przyrodniczej.
Kol. Lucyna Denis i kol. Zdzisław Tański odebrali z fundacji "Działaj lokalnie" grant (2550 zł) na realizację projektu "Dzieci lubią bajki, babcie lubią dzieci".
Bardzo przyjemne było też spotkanie ze słuchaczami UTW z Morąga, których zapoznaliśmy z naszymi osiągnięciami i podarowaliśmy im album o Nidzicy i jej okolicach.
Największą atrakcją tego spotkania był występ kabaretu NUTW "Za młodzi na sen", który działa pod patronatem NOK. Nasi artyści przedstawili skecz "U lekarza". Występ był bardzo udany, przyjęty owacjami na stojąco.

- (fototorelacja z wydarzeń w "galerii")


Dyżury członków Zarządu NUTW - w każdą środę od godz.1300 do 1400
w biurze NUTW w ratuszu


1% podatku
Rozpoczął się okres rozliczania rocznych zeznań podatkowych za 2021.
Jeśli chciałabyś/chciałbyś wesprzeć nasze stowarzyszenie, możesz
przekazać 1% podatku. . . . Jak to zrobić?
W pozycji 136 pit 37 wpisać należy:
KRS 0000047959 Nidzicki Fundusz Lokalny,
w pozycji 138 - cel szczegółowy - wpisać NUTW Młodzi Duchem.

Pieniądze przeznaczone będą na cele statutowe Nidzickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Młodzi Duchem", szczególnie na edukację, kulturę.


PROGRAM DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA
1/ Lektoraty językowe

     -język francuski - poniedziałek, godz.15:00 - sala nr 18 w LO

     -język niemiecki - wtorek, godz.15:15 - sala nr 18 w LO

     -język angielski - środa, godz.14:30 - sala nr 18 w LO

2/ Zajęcia ruchowe (aerobic)

    -poniedziałek i czwartek godz.1800 w sali gimnastycznej LO

3/ Spotkania grup zainteresowań w czwartki, i tak:

    -1-szy wtorek miesiąca - historia - MOPS, godz. 11:00

4/ Zajęcia grupy kulinarnej -w piątki o gdz.1100

    - w MOPS (lider grupy Ela Cichocka)


Ponadto będą organizowane zbiorowe wyjazdy na basen (Lider grupy Ryszard Kumelski), a także imprezy kulturalno-integracyjne według odrębnych ustaleń.

Zapraszamy słuchaczy do udziału w proponowanych przez Zarząd formach działania, a także zgłaszanie uwag i wniosków w sprawie dalszych usprawnień.

Dodane dnia: 20 października 2015

Od początku 2023 r. funkcjonuje nowa strona naszego stowarzyszenia.
Ades strony to: nidzickiutw.eu (trwa budowa nowej strony)


Oto nowe przepisy kulinarne:

- Zapiekanka z chlebem
- Zapiekanka z ziemniakami

Dodane dnia: 18 maja 2013


I kolejne smakowitości:

- Rizotto z kurczakiem

Dodane dnia: 17 kwietnia 2013


Oto nowy przepis kulinarny:

- Rolada ziemiaczana

Dodane dnia: 10 kwietnia 2013


Oto inne przepisy kulinarne naszych słuchaczy. Sprawdzone i bardzo smaczne potrawy.

- Oponki serowe
- Galantyna z kurczaka

Dodane dnia: 06 marca 2013

Nidzicki Uniwersytet Trzeciego Wieku