SPOTKANIA Z LUDŹMI KULTURY I POLITYKI


Debata przedwyborcza kandydatów na bumistrza Nidzicy 15.10.2018 r.

Debata została zorganizowana przez NUTW, Młodzieżową Radę Miejską, Wyższą Szkołę Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie i Telewizję Mazury.
Uczestnikami jej mieli być trzej kandydaci na burmistrza Nidzicy, panowie:
Jacek Kosmala, Leszek Śpiewak i Marcin Paliński. Jednak na spotkanie przybył tylko jeden z kandydatów - p. Jacek Kosmala. Debata nie odbyła się, natomiast przybyłym mieszkańcom przybliżono zagadnienia związane z samorządnością w naszym kraju. (fotorelacja w galerii)


Spotkanie z włodarzami Nidzicy - II 2015 r.

W sali konferencyjnej ratusza spotkaliśmy się z burmistrzem - Jackiem Kosmalą, wiceburmistrzem - Leszkiem Śpiewakiem i przewodniczączym Rady Miejskiej - Pawłem Przybyłkiem. - pokaż więcej

XI 2014 r.- spotkanie p. Krzysztofem Margolem i ks. Zdzisławem Kieliszkiem

Pan Margol, pierwszy po 1989 r. burmistrz Nidzicy opowiedział w jakich bólach rodziła się demokracja w naszej gminie. W gawędziarskiej formie, z humorystycznymi wtrąceniami przedstawił sukcesy i porażki działalności władz w tym okresie.
Dwa tygodnie później ks. Kieliszek wygłosił prelekcję na temat "Rola symboli i rytuałów w kształtowaniu się tożsamości narodowej". - pokaż więcej

XI 2014 r. - spotkanie autorskie z nidziczanką, Joanną Nojszewską

P. Joanna , dziennikarka związana od lat z miesięcznikiem "Twój Styl" opowiedziała o kulisach powstania swojej książki "Klucz francuski". - pokaż więcej


Nojszewska


X 2014 r. - debata kandydatów na burmistrza Nidzicy

Debatę zorganizował NUTW, a poprowadzili ją nidziccy maturzyści, którzy w tym roku uzyskali prawo do uczestniczenia w wyborach władz. W pojedynku na słowa zmierzyło się 4 kandydatów: p. Jacek Kosmala. p. Patryk Kozłowski, p. Jerzy Sosnowski i p. Dariusz Szypulski. Dzięki tej debacie poznaliśmy bliżej Kandydatów, ich poglądy i zamierzenia.
Fotorelacja w galerii)

V 2014 r.- spotkanie z burmistrzem p. Dariuszem Szypulskim

Pan Burmistrz zaprezentował osiągnięcia gminy w latach 2007-2014 i plany inwestycyjne na 2014 r.

W lutym 2014 r.- spotkanie z prof. Ryszardem Góreckim

Prof. Ryszard Górecki, senator RP i rektor UWM w Olsztynie przedstawił nam proces powstawania Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

W marcu 2014 r.- spotkanie z członkami grupy muzycznej Blue Cafe.

Z okazji Światowego Dnia Kobiet, w Sali Rycerskiej nidzickiego zamku gościliśmy Dominikę Gawędę - solistkę zespołu, Pawła Ruraka - muzyka i kierownika grupy i Kamilę Sowińską - menedżerkę. Spotkanie miało charakter wywiadu prowadzonego przez dziennikarza Leszka Bonara. Goście mówili o początkach zespołu, koncertach i wspólnej pracy. Nie obyło się bez muzyki i śpiewu.

BleuCafe

P. Dominika przy akompaniamencie gitary zaśpiewała 4 znane przeboje grupy. (fotorelacja w galerii)

Spotkanie z Pawłem Poncyliuszem - V 2012 r.

PoncyliuszW nidzickim zamku spotkaliśmy się z byłym posłem P. Poncyliuszem, który przedstawił problemy w polskiej energetyce. Spotkanie było także okazją do rozmowy o sejmie, kryzysie wartości moralnych i bieżących wydarzeniach politycznych. Gość nie uchylał się od odpowiedzi na kłopotliwe pytania dotyczące zachowań posłów w sejmie i brutalnej walki politycznej.

Spotkanie z Marią Czubaszek - XI 2011 r.

czubaszek"Maria, kobieta instytucja, rozśmieszająca bardziej niż gaz rozweselający, przeciwstawiana bywa patetycznej instytucji "matki Polki". Pierwsza dama polskiej sceny kabaretowej, autorka wybitnych skeczy, dosadny przykład na to, że palenie nie zabija, zwłaszcza poczucia humoru" - tak wyraziła się o niej Krystyna Kofta. O tym, że p. Czubaszek błyszczy inteligencją, że potrafi śmiać się ze wszystkiego, że ma krytyczny stosunek do samej siebie, przekonaliśmy się podczas 2-godzinnego jej występu. Tyle dowcipu, humoru, ploteczek o niej i znanych jej osobach nie usłyszelibyśmy nigdzie indziej.

17.10.2010 r.- spotkanie z Grzegorzem Miecugowem

W Galerii pod belką nidzickiego zamku gościliśmy znanego dziennikarza telewizyjnego i twórcę m.in. "Szkła kontaktowego". Pan Miecugow mówił o polityce i mediach. Odpowiadał także na pytania słuchaczy NUTW.

Miecugow

Koszyk z lokalnymi wiktuałami jako podziękowanie za miłe spotkanie


04.11.2010 r. - debata kandydatów na burmistrza Nidzicy.

W debacie wzięli udział kandydaci na urząd burmistrza, pp. D. Szypulski,
L. Brzozowski, L. Ekiert, A. Arcyz i R. Falkowski. Kandydaci po indywidualnej prezentacji swoich zamierzeń, udzielali odpowiedzi na zadawane pytania. Debatę prowadzili uczniowie maturalnej klasy LO. Spotkanie to pomogło nam w dokonaniu właściwego wyboru.Nidzicki Uniwersytet Trzeciego Wieku: nutw@nidzica.pl