Ważne wydarzenia kulturalneSąsiedzkie forum seniora "Kobieta w życiu społeczeństwa"
- 8 i 9 czerwca 2018 r.


forum seniora 2018 r


Projekt otrzymał wsparcie finansowe z Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego na realizację zadania publicznego na działania z zakresu Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego.

Rok 2018 jest rokiem KOBIET. W związku z tym Nidzicki Uniwersytet Trzeciego Wieku "Młodzi Duchem" zorganizował konferencję - forum poświęcone kobiecie. Zadanie polegało na zorganizowaniu dwudniowego forum seniora. Do uczestnictwa w forum zaproszono 6 uniwersytetów trzeciego wieku z województwa warmińsko-mazurskiego: z Działdowa, Lidzbarka Welskiego, Nowego Miasta Lubawskiego, Szczytna, Olsztynka, Ostródy.
- pokaż więcej
Głównym celem organizacji forum była integracja środowiska skupiającego seniorów oraz promocja wolontariatu i edukacja osób starszych, promocja kultury, stworzenie warunków umożliwiających seniorom czynny udział w życiu kulturalnym, przełamywanie barier pokoleniowych w kulturze.


"Tango" Sławomira Mrożka na małej scenie teatru Jaracza w Olsztynie
( 5.11.2017 r.)


Tango to argentyński taniec początkowo uważany za wysoce nieprzyzwoity, odwołujący się do wolności. Był wyzwaniem rzuconym pruderyjnej mieszczańskiej moralności.
Relacjami rodzinnymi w "Tangu" rzadzi idea pełnej wolności, której z przekonania (Stomil i Eleonora) lub z przymusu (Eugeniusz) ulegają bohaterowie dramatu. - pokaż więcej"Upadłe anioły" Noela Cowarda w teatrze Jaracza w Olsztynie ( IV 2017 r.)

"Upadłe anioły" to komedia angielska przedstawiająca losy dwóch przyjaciółek, statecznych żon z wyższych sfer. W zabawny sposób ukazuje, jak działa ludzka natura w obliczu pokusy i tęsknoty i jak jesteśmy nieprzewidywalni.


Koncert chórów ( X 2016 r.)

W sali widowiskowej nidzickiego zamku wysłuchaliśmy koncertu chóru "Collegium Castellanum" z Nidzicy i amatorskiego chóru "Tęcza" z Olsztyna. W repertuarze obu chórów znalazły się pieśni operowe, patriotyczne, regionalne i popularne.


"The best of Brodway" w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej (06. 2016)

Przewodnikami po wspaniałym świecie musicalu była Grażyna Brodzińska i artyści z teatu "Roma".


Wycieczka do Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

W lutym 2016 r. mieliśmy okazję wysłuchania wspaniałego koncertu trzech polskich tenorów, którzy wykonali najsłynniejsze przeboje operowe i operetkowe.


W czerwcu 2015 r. - koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Kortowo"

Zespół jest reprezentacyjną grupą folklorystyczną UWM w Olsztynie. Występ zespołu obejrzeliśmy dzięki zaproszeniu rektora prof. R. Góreckiego. Po występie zostaliśmy poczęstowani ciastem i kawą


II 2015 r. - wieczór poetycko - muzyczny "Ocalić od zapomnienia", poświęcony Markowi Grechucie.

Wieczorek przygotowany przez uczestników Dziennego Domu Pomocy przy MOPS. Były recytacje i śpiewy z repertuaru M. Grechuty.


W listopadzie 2014 r. - wyjazd do kina

W Olsztynie obejrzeliśmy dwa filmy: "Bogowie" i "Ida".
- pokaż więcej

W październiku 2014 r. - koncert zespołu "Czerwony Tulipan"

Występ zespołu obejrzeliśmy dzięki projektowi "Demokracja po nidzicku" realizowanemu przez nasze Stowarzyszenie. Repertuar grupy obejmuje poezję śpiewaną, lirykę i satyrę. W koncercie wystąpiły wszystkie 3 elementy.


4 czerwca 2014 r. - koncert Filharmonii Narodowej

W sali rycerskiej nidzickiego zamku odbył się nietypowy, bo rozrywkowy koncert artystów filharmonii. Wysłuchaliśmy utworów ze znanych operetek i musicali. W koncercie uczestniczyły też dzieci ze świetlic prowadzonych przez MOPS.


W XI 2013 r. - koncert Katarzyny Dąbrowskiej

W nidzickim kinie uczestniczyliśmy w koncercie znanej aktorki i piosenkarki
K. Dąbrowskiej. NUTW był współorganizatorem tego wydarzenia razem z NOK i NKB. Artystka, nidziczanka wykonała utwory m.in. A. Osieckiej, Cz. Niemena, J. Przybory i piosenki francuskie. Na zakończenie wspaniałego koncertu, po owacjach na stojąco, wzruszona piosenkarka powiedziała "Jestem wasza i czuję się tu jak w domu"

K_Dabrowska


W październiku 2012 r. - spektakl "My Fair Lady"

w olsztyńskiej Uranii, w wykonaniu Teatru Muzycznego z Poznania. Spektakl oparty na treści "Pigmaliona" Bernarda Shawa. Wystąpiło ok. 60 artystów. Zrealizowany z rozmachem - wspaniała scenografia, piękne kostiumy - ale niewygodne miejsca i zła akustyka popsuły odbiór.
Nidzicki Uniwersytet Trzeciego Wieku: nutw@nidzica.pl