DZIAŁALNOŚĆ GRUPY TEATRALNEJ
______________ Powstanie grupy teatralnej "Za młodzi na sen". ___________

W maju 2015r. NUTW otrzymał od Nidzickiego Funduszu Lokalnego grant w wysokości 3.400 zł na realizację projektu "Za młodzi na sen". Projekt zakładał przeprowadzenie warsztatów teatralnych i muzycznych dla członków nowo powstałego zespołu teatralnego, który przyjął nazwę "Za młodzi na sen".
Grupa liczy ok. 10 osób. Skład zmienia się w zależności od aktualnego repertuaru.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Opowieść wigilijna


17 grudnia z okazji spotkania wigilijnego zespół teatralny "Za młodzi na sen" przygotował sztukę " Opowieść wigilijna".

lOpowieść wigilijna
Fotorelacja w galerii


Legenda o Łynie


Zespół teatralny "Za młodzi na sen" przygotował "Legendę o Łynie", którą pierwszy raz przedstawił we wrześniu 2017 r. z okazji 10-lecia NUTW .
Scenariusz napisała kol. Janina Wiatrowska.

legenda_o_Lynie


Udział w II Przeglądzie Twórczości Artystycznej UTW na Warmi i Mazurach

W kwietniu 2017 r. pojechaliśmy na przegląd do Elbląga. Wzięło w nim udział
15 zespołów z 11 uniwersytetów, w kategoriach: teatr, monodram, kabaret.
Nasz kabaret przedstawił skecz "U lekarza", za co otrzymał wyróżnienie. Udział w przeglądzie to dla naszego młodego zespołu pierwsze doświadczenie konkursowe. Mieliśmy okazję skonfrontować nasze umiejętności z doświadczonymi w tej dziedzinie zespołami istniejącymi ponad 10 lat.

Elblag_2017


16. grudnia 2016 r. - W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia słuchacze NUTW spotkali się by podzielić się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Koleżanki z grupy teatralnej przygotowały z tej okazji
montaż słowno-muzyczny "Czekamy na przyjście Pana".
Wieczór upłynąl w bardzo miłej, świątecznej atmosferze.

wigiliaW 2016r. napisaliśmy projekt pod tytułem "Dzieci lubią bajki, babcie lubią dzieci".

Jak w roku ubiegłym od Nidzickiego Funduszu Lokalnego otrzymaliśmy grant w wysokości 2.550 zł. We współpracy z Przedszkolem nr 2 w Nidzicy wystawiliśmy bajkę "Calineczka". Potrzebą grupy jest integracja międzypokoleniowa poprzez realizację przedsięwzięć artystyczno - edukacyjnych, aktywne spędzenie czasu wolnego dzieci i seniorów, poszerzenie i zdobycie nowych umiejętności oraz wiedzy z zakresu gry teatralnej.

calineczka


calineczkadruga


W 2016 r. jednocześnie z powyższym projektem pod kierunkiem instruktora Nidzickiego Ośrodka Kultury p. Marzeny Borkowskiej, przygotowaliśmy kilka scen kabaretowych pod tytułem "U lekarza" oraz "Piosenkę seniorów" i oczywiście nasz hymn "Za młodzi na sen".

__________________________________________________________________Powstanie grupy teatralnej "Za młodzi na sen".

W maju 2015 r. NUTW otrzymał od Nidzickiego Funduszu Lokalnego grant w wysokości 3.400 zł na realizację projektu "Za młodzi na sen". Projekt zakładał przeprowadzenie warsztatów teatralnych i muzycznych dla członków nowo powstałego zespołu teatralnego, który przyjął nazwę "Za młodzi na sen". W tym roku pod kierunkiem instruktora ds. teatru Kasi Borowskiej i muzyka Marcina Bąkowskiego przygotowaliśmy spektakl złożony z jednoaktówek:"Dzieweczka" i "Kosztowny romans" oraz "Wiersz dla sepleniących" K.I.Gałczyńskiego i monologu "Stan edukacji w Polsce", a także piosenki z "Kabaretu starszych panów" "Piosenka jest dobra na wszystko". Na zakończenie zaśpiewaliśmy hymn naszej grupy tj. piosenkę R. Rynkowskiego "Za młodzi na sen" Premiera spektaklu odbyła się we wrześniu podczas inauguracji roku akademickiego NUTW.

Nasze doświadczenie sceniczne jest niewielkie. Występowaliśmy przed naszymi słuchaczami w sali rycerskiej w zamku, w Domu Kultury w Janowcu Kościelnym, w świetlicy wiejskiej w Żabinach z okazji Dnia Kobiet. Przygotowujemy też okolicznościowe montaże słowno - muzyczne.Nidzicki Uniwersytet Trzeciego Wieku: nutw@nidzica.pl